Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powalone drzewa i domy bez prądu

6 października 2017 r.

1940 odbiorców pozbawionych prądu, połamane i powalone drzewa – to skutek nawałnicy, która przeszła nad Sądecczyzną w nocy z czwartku na piątek. O nadciągającym zagrożeniu ostrzegało wczoraj Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Silny wiatr najbardziej dał się we znaki mieszkańcom gminy Łącko. Tam uszkodzonych zostało 21 stacji transformatorowych. W efekcie energii elektrycznej nie ma aż 1646 odbiorców. Skutki nawałnicy odczuli też mieszkańcy gminy Korzenna, gdzie bez prądu jest ponad 170 gospodarstw. Na mniejszą skalę problem dotknął też gminę Grybów i miasto Krynica-Zdrój, gdzie na przywrócenie dostaw energii elektrycznej czeka odpowienio 70 i 52 odbiorów.

Na terenie powiatu nowosądeckiego wiatr powalił drzewa na drogi w miejscowościach Rożnów, Roztoka-Brzeziny, Jelna (gmina Gródek nad Dunajcem), Krynica-Zdrój (ul. Krzyżówka), Witowice Dolne (gmina Łososina Dolna), Moszczenica Niżna, Łazy Brzyńskie (gmina Stary Sącz), Mystków (gmina Kamionka Wielka), Wojnarowa (gmina Korzenna) i Czerniec (gmina Łącko). Powalone drzewa wsparły się na liniach elektrycznych w Andrzejówce (gmina Muszyna), Znamirowicach (gmina Łososina Dolna) i Stróżach (gmina Grybów).

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...