Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Potrójny sukces starosądeczan!

5 czerwca 2018 r.

 

Trójka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu reprezentowała Małopolskę na Centralnym Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Nisku na Podkarpaciu. Osiągneli tam sukces, bowiem cała trójka znalazła się w gronie 15 laureatów.

Faustyna Wiatr, Dorota Florek i Stanisław Job reprezentowali Małopolskę, ponieważ okazali się najlepsi w etapie wojewódzkim olimpiady. Musieli się wykazać wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej, historii wynalazków i umiejętności zgłaszania projektów racjonalizatorskich.

W pierwszym dniu przeszli pomyślnie test pisemny, który wyłonił zwycięzców etapu drużynowego oraz finalistów – indywidualnie. Na 26 startujących starosądeczanie zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce.

W drugim dniu rozwiązywali zadania praktyczne. Wykonywali m.in. opis wynalazczy mocowania budowlanego.

Po trzech dniach zmagań z grupy około 90 uczestników wybrano 15 laureatów. Była wśród nich cała trójka uczniów starosądeckiego ZSP. Najlepsza z nich, Faustyna Wiatr, zajęła VII miejsce.

To potrójne zwycięstwo to ukoronowanie ciężkiej pracy uczniów wraz z ich opiekunem Robertem Porębą. Trzykrotny laureat ogólnopolski i trzecie miejsce drużynowo w Polsce – to wyjątkowy sukces uczniów z Małopolski w całej historii olimpiady.

- Jak to mówią, do trzech razy sztuka - cieszy się Faustyna Wiatr. - Od trzech lat brałam udział w tej olimpiadzie. Zostałam dwukrotną finalistką, a w tym roku udało się odnieść jeszcze większy sukces. Zdobyłam wymarzony tytuł laureata. Ponadto jako kapitan drużyny miałam zaszczyt odbierać puchar za zdobycie trzeciego miejsca dla okręgu małopolskiego. To sukces całej naszej drużyny!

Dodajmy, że w przerwie olimpijskich zmagań starosądeczanie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów wycieczkach. Spływali galarami, czyli płaskodennymi łodziami po Sanie. Poznali też od środka pracę elektrowni Stalowa Wola.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...