Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Pomóż w zebraniu danych o grobach legionistów

22 stycznia 2019 r.

Nawiązując do obchodzonego w ubiegłym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie zainicjował projekt pn. "Małopolska pamięta o Legionistach".

Jego celem jest zebranie danych o grobach Legionistów w Małopolsce. Dotyczy to przede wszystkim mogił znajdujących się poza cmentarzami wojennymi, czyli m.in. na cmentarzach parafialnych i komunalnych. Wciąż brakuje bowiem informacji o Legionistach, którzy nie zostali pochowani na wojennych nekropoliach. MUW zbiera także informacje o żołnierzach, którzy doczekali zakończenia I wojny światowej i zmarli jakiś czas później.

Mieszkańcy Małopolski, którzy mogą wskazać miejsca pochówków Legionistów w gminach, miastach i powiatach mogą do 1 listopada 2019 r. wysyłać informacje na adres mailowy: pamietamyolegionistach@muw.pl. Mogą też kontaktować się z pracownikami Oddziału ds. Mediów i Komunikacji Społecznej MUW, koordynatorami projektu – Pawłem Gofronem (tel. 12 392-14-16) i Anną Badurą (tel. 12 392-11-29).

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...