Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Polsko-węgierska przygoda

4 czerwca 2018 r.

Pięć dni spędziła na Węgrzech młodzież z Gimnazjum i Liceum Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Wspólnie z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej w Krasnem Potockiem uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym, realizowanym w ramach programu polsko-węgierskiej wymiany młodzieży.

Atrakcyjny program przygotowały nauczycielki języka angielskiego z obu krajów – Beàta Pàlne Bedö i Iwona Sikorska. Były one koordynatorkami wymiany. Uczniowie przeżyli niezapomniane chwile bawiąc się i ucząc wśród rówieśników ze szkoły Testvèrvárosok Terei Áltálanos Iskola w Pècs. Zwiedzili m.in. Budapeszt, słoneczne miasto Pècs, baseny termalne, zamek Siklos Var. Pływali po Balatonie, nazywanym "węgierskim morzem", uczyli się w zaprzyjaźniomnych szkołach fizyki, matematyki, a także języka angielskiego i węgierskiego. Młodzież z Polski przygotowała w języku angielskim prezentację multimedialną, ukazującą piękno Sądecczyzny, atrakcje regionu oraz ciekawostki związne ze szkołami w Marcinkowicach i Krasnem Potockiem. Zachwyceni gorącym przyjęciem uczniowie zaprosili węgierskich przyjaciół do rewizyty w Polsce.

(szel)

Fot. Archiwum ZS w Marcinkowicach

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...