Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Policjanci z Cypru w Starostwie

7 sierpnia 2018 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym gościli policjanci z międzynarodowej organizacji IPA. Tym razem przyjechali funkcjonariusze z Cypru. Spotkał się nimi starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk, którzy są honorowymi członkami IPA.

- Rozmawialiśmy między innymi o nowatorskich sposobach zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom oraz współpracy samorządu z policją – mówi starosta Marek Pławiak. - Każde takie spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń i nabycia wiedzy. Przy okazji, policjanci zwiedzają też Sądecczyznę i jak zapewniają – wrócą tu ze swoimi rodzinami.

Policjantom towarzyszył m.in. insp. Henryk Koział – były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Elżbieta Gargula – szefowa sądeckiego oddziału IPA.

- Bardzo dobrze współpracujemy z samorządem powiatowym – mówi insp. Henryk Koział. – To ważne, ponieważ aby zapewnić bezpieczeństwo na tak dużym terenie potrzebne jest współdziałanie różnych jednostek.

IPA to skrót od International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego przez sierżanta brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. To stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka. Celem organizacji jest tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Do Stowarzyszenia należy obecnie ponad 320 000 policjantów z 66. Krajów (źródło: http://www.ipapolska.pl/ipa/stowarzyszenie/10,IPA-podstawowe-informacje.html).

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...