Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Podziękowania za zgodną współpracę na ostatniej sesji V kadencji

9 października 2018 r.

 

Dziś odbyła się 35. sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego, wieńcząca piątą kadencję. Podzielono ją na dwie cześci – roboczą i uroczystą. Na tę ostatnią zaproszono wszystkich radnych, którzy pracowali w Radzie od 1998 do 2018 roku.

W roboczej części sesji przyjęto sprawozdanie z realizacji Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w latach 2015-2017. Radni zapoznali się też z informacją o przebiegu wykonania budżetu Powiatu za pierwsze półrocze 2018 r. oraz kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowosądeckiego, w tym realizacji przedsięwzięć za pierwsze półrocze bieżącego roku. Wysłuchali także m.in. informacji o gospodarowaniu nieruchomościami stanowiącymi własność Powiatu oraz stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2017/2018.

Radni podjęli też kilka uchwał dotyczących m.in. zmian w budżecie Powiatu na 2018 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podziękował pracownikom Starostwa Powiatowego za profesjonalną pracę, dzięki której urząd funkcjonował bez zarzutu. Podziękowania skierował też do wszystkich radnych, w tym radnych z opozycyjnego wobec PiS klubu Sądecki Ruch Samorządowy.

- Pragnę podkreślić, że nasza współpraca była wręcz wzorcowa - mówił starosta Marek Pławiak. - Dowodziła autentycznej potrzeby pracy na rzecz mieszkańców Sądecczyzny, naszej małej ojczyzny. Zawsze powtarzałem, że na szczeblu powiatu nie ma miejsca na uprawienia polityki. I właśnie bez polityki, w zgodzie, udało nam się pracować przez całą tę mijającą kadencję.

Za współpracę w imieniu radnych z klubu SRS podziękował staroście radny Mieczysław Kiełbasa.

- Byliśmy opozycją tylko z nazwy - przekonywał Mieczysław Kiełbasa. - Potrafiliśmy się porozumieć w sprawach ważnych dla mieszkańców. Bo to ich dobro było dla nas wszystkich najważniejsze. Myślę, że ta Rada mogłaby być wzorem do naśladowania dla innych samorządów. Nie spieraliśmy się na sesjach, nie kłóciliśmy. Szukaliśmy kompromisu i porozumienia.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...