Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Podróże literackie dla blisko 1300 czytelników!

30 października 2018 r.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację projektu "Podróże literackie". Zorganizowała 32 spotkania autorskie, w których wzięło udział blisko 1300 czytelników!

Spotkania z autorami książek realizowano od 17 września do 24 października na terenie całej Sądecczyzny. Z najmłodszymi miłośnikami literatury spotkały się autorki książek dla dzieci i młodzieży Anna Czerwińska-Rydel, Joanna Krzyżanek i Agnieszka Urbańska. Ze starszymi czytelnikami spotkał się Bartłomiej Urbański – archeolog i muzealnik z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, badacz zamierzchłej przeszłości ziemi sądeckiej.

Po zakończeniu każdego spotkania ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykacje na książkach oraz zakładkach, wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo".

Projekt zrealizowano przy wsparciu bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego. Promował on czytanie i pokazał, jak ogromny potencjał tkwi w książkach i bibliotekach. Dzięki otwartej formule trafił do szerokiej grupy czytelników. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję spotkać się z pisarzami.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

(szel)

Fot. Archiwum Biblioteki

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...