Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Patriotycznie i rozrywkowo. 90 lat orkiestry

7 lipca 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak uhonorował dziś nagrodą starosty w wysokości 5 tys. zł Parafialno-Gminną Orkiestrę Dętą w Łososinie Dolnej, obchodzącą jubileusz 90-lecia istnienia. Nagrodził także Tadeusza Szkarłata – dyrygenta i aranżera orkiestry.

Starosta Marek Pławiak docenił szczególne zasługi tej muzycznej formacji na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie. Tadeuszowi Szkarłatowi podziękował za niezwykłe zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym regionu.
Wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka przekazał orkiestrze nagrodę finansową. Wręczył też dyrygentowi medal Zasłużony dla Kultury Polskiej, nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

Parafialno-Gminną Orkiestrę Dętą w Łososinie Dolnej tworzy 50 osób. Muzycy wykonują zarówno utwory religijne i patriotyczne, jak i wiązanki utworów rozrywkowych. Orkiestra ma na koncie liczne sukcesy i nagrody. W 2000 r. promowała Sądecczyznę na Międzynarodowym Przeglądzie Orkiestr Dętych "Kastav 2000" w Chorwacji. W drodze na Bałkany koncertowała w Wiedniu. Rok później zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "Orkiestr Młodzieżowych" oraz Puchar Kuratora Oświaty dla najlepszej orkiestry młodzieżowej w Małopolsce.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...