Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ostatnie posiedzenie Rady

4 października 2018 r.

Dzisiaj odbyło się ostatnie w tej kadencji samorządu posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk podziękowali wszystkim tym, którzy byli głosem doradczym dla władz samorządowych i dla Powiatowego Urzędu Pracy.

Aktualną sytuację na rynku pracy omówiła dyrektor PUP – Teresa Klimek wraz z zastępcą Małgorzatą Wnęk (podział środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu) oraz główną księgową Małgorzatą Bąbą.

- Stopa bezrobocia z roku na rok spada – mówiła dyrektor PUP Teresa Klimek. – Obecnie kształtuje się ona na terenie Powiatu Nowosądeckiego na poziomie poniżej ośmiu procent.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do podziękowań dla członków Rady, którzy służą swoim doświadczeniem, wspierają i doradzają w zakresie rynku pracy. Są wśród nich m.in. samorządowcy, przedstawiciele biznesu, małych i średnich przedsiębiorstw, uczelni, organizacji związkowych i pracodawców, zawodowych organizacji rolników i organizacji pozarządowych.

Na 16 posiedzeniach (w latach 2014 – 2018) Rada opiniowała kryteria i zasady podziału środków Funduszu Pracy, rozpatrywała sprawy dotyczące oceny gospodarowania środkami FP, opiniowała celowość realizacji Programu Aktywizacji i Integracji oraz celowości uruchamiania nowych kierunków kształcenia w wyższej uczelni i szkołach ponadgimnazjalnych.

- Dziękuję za tę bezinteresowną pracę na rzecz rozwoju Sądecczyzny – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Mam nadzieję, że Państwa wiedza i doświadczenie zostaną wykorzystane w kolejnych latach.

Spotkanie prowadził Wiesław Basta – przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...