Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ostatni moment na złożenie oświadczeń przez rolników!

13 marca 2018 r.

 

W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich rolnicy mogą składać oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Termin składania takiego pisma mija dziś. Z tego powodu powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą pracować od godz. 7.30 do 18.

Oświadczenie to prosta i szybka forma ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wystarczy minimum danych i jednostronicowy formularz, by uzyskać to, co od 15 marca będzie się już wiązać z koniecznością złożenia wniosku przez internet. Oświadczenie można przesłać pocztą lub przynieść je do siedziby powiatowego biura ARiMR.

- Złożenie do 14 marca przez uprawnionego rolnika oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności za 2018 rok - przekonuje Adam Ślusarczyk, dyrektor ARiMR w Krakowie.

Co roku o dopłaty ubiega się w Małopolsce około 120 tys. rolników. Oświadczenie obejmuje wyłącznie małe gospodarstwa o powierzchni do 10 hektarów. Stąd w naszym regionie rekordowa w skali kraju liczba rolników, którzy mogą skorzystać z tego ułatwienia.

Formularz dostępny na stronie www.arimr.gov.pl i w każdym biurze powiatowym ARiMR.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...