Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowy samochód dla OSP w Czyrnej

12 maja 2018 r.

Członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wziął dziś udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Krynicy-Zdroju, połączonych z poświęceniem samochodu pożarniczego dla OSP Czyrna.

Uroczystość odbyła się na krynickim deptaku, gdzie spotkali się przedstawiciele wszystkich ośmiu ochotniczych jednostek, działających na terenie miasta i gminy. Zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu starszy brygadier Paweł Motyka wręczył wyróżniającym się druhom Złote, Srebrne i Brązowe Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa. Natomiast członek Zarządu Powiatu Marian Ryba uhonorował przyznanymi przez starostę Marka Pławiaka Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi druhów Michała Trojanowicza, Grzegorza Kożucha i Rafała Gorczowskiego (OSP w Mochnaczce Niżnej), Janusza Urbasia (OSP w Bereście), Martę Krok (OSP w Czyrnej), Mariana Pawelca (OSP w Muszynie) i Arkadiusza Czopa (OSP w Tyliczu). Podziękowano im w ten sposób za ofiarną służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie. Marian Ryba przekazał też OSP w Czyrnej promesę w wysokości 3 tys. zł na zakup środków łączności.

Jednostka w Czyrnej otrzymała samochód renault master III Fl z 2016 r. Zaskup sfinansowała gmina Krynica-Zdrój. Pojazd wyposażony jest w trzy motopompy, agregat prądotwórczy, sprzęt do ratownictwa medycznego i sprzęt oświetleniowy.

- Nowy samochód w pełni spełnia nasze oczekiwania - mówi Leszek Sroka, prezes OSP w Czyrnej.

Jednostka powstała w 1949 r. i obecnie liczy około 30 członków. Działa poza strukturami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wyposażona jest w system selektywnego alarmowania.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...