Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowoczesne gabinety lekarskie w szkołach

9 stycznia 2018 r.

W ośmiu szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki zostały doposażone gabinety profilaktyki zdrowotnej. Powiat otrzymał na ten cel dotację od wojewody małopolskiego w wysokości 44 tysięcy 248 złotych.

- Celem dotacji jest poprawa dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach, poprzez doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Gabinety znajdują się w szkołach: ZSP w Nawojowej, LO w Grybowie, LO w Starym Sączu, ZSP w Starym Sączu, ZS w Łącku, ZS w Marcinkowicach, ZSP w Krynicy Zdroju i ZSZ w Grybowie.

Dotacja została przeznaczona na zakup wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej  w stoliki zabiegowe, szafki do przechowywania leków i wyrobów medycznych, szafki kartoteczne, wagi medyczne, parawany, aparaty do pomiaru ciśnienia, stetoskopy, tablice Snellena i Ishihary, kozetki i apteczki pierwszej pomocy.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...