Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nawet pół miliona złotych dla rolników!

3 stycznia 2019 r.

Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".

Pomoc z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 przyznawana jest w formie refundacji do 50 procent kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Wysokość wsparcia uzależniona jest od rodzaju planowawanej operacji i wynosi:

 

- 500 tys. zł dla rolników, ich małżonków lub domowników, podejmujących prowadzenie działalności gospodarczej

- 100 tys. zł na inwestycje planowane przez rolników lub ich małżonków w ramach rolniczego handlu detalicznego (w tym przypadku prowadzenie działalności gospodarczej nie jest wymagane).

 

Aby ułatwić sięgnięcie po taką pomoc wprowadzono udogodnienia. I tak zainteresowani mogą składać wszelkiego rodzaju decyzje i pozwolenia dotyczące inwestycji dopiero na etapie jej rozliczania, a nie w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy. Ważne jest również, by osoby starające się o takie wsparcie były ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS.

Wniosek o pomoc można złożyć osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Szczegóły w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...