Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nauczyciele z Łososiny Dolnej już świętowali

4 października 2018 r.

W Gminnym Dniu Edukacji Narodowej, który odbył się dzisiaj w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, wzięło udział ponad stu nauczycieli. Za trudną i wymagającą poświęceń pracę dziękował im starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka.

- Cieszę się, że mogliśmy się wszyscy tutaj spotkać – mówił starosta Marek Pławiak. – Wiem, że na co dzień każdy z nas ma sporo obowiązków zawodowych i rodzinnych i nawet nauczyciele w szkole nie mają czasu, żeby ze sobą spokojnie porozmawiać. Dziś jest taki dzień. Z okazji Waszego święta życzę przede wszystkim wytrwałości w pracy z uczniami, radości z przekazywania im wiedzy i kształtowania charakterów.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział nauczyciele czynni zawodowo i ci, którzy przeszli na emeryturę. Podkreślali, że wójt Łososiny Dolnej Stanisław Golonka należy do nielicznych samorządowców pamietających o emerytowanych nauczycielach i doceniających ich osiągnięcia.

Spotkanie uświetnił występ Łososińskiego Trio i koncert Kwartetu Galicyjskiego.

Przy CKiP działa klub nauczyciela „Po lekcjach”, którego założycielką jest Irena Pławiak. Belfrzy spotykają się raz w miesiącu, aby wymienić się doświadczeniami, ale mają też okazję poznawać młode talenty muzyczne, malarskie i poetyckie.

 (olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...