Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Napisz artykuł do specjalnego wydania "Wspólnoty Małopolskiej"

10 maja 2018 r.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski planuje wydanie specjalnego jubileuszowego numeru "Wspólnoty Małopolskiej", poświęconego temu wydarzeniu.

Stowarzyszenie chce w nim przypomnieć wydarzenia sprzed 100 lat. Nie tylko te powszechnie znane, opisywane w podręcznikach historii, ale te lokalne, często nieznane historykom, a zachowane w zbiorowej pamięci miejscowej społeczności.

Stowarzyszenie zwraca się z prośbą do wszystkich małopolskich gmin i powiatów o przysyłanie informacji – artykułu, jak w konkretnej gminie lub powiecie przebiegały historyczne wydarzenia z przełomu października i listopada 1918 roku. Relacje te zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu "Wspólnoty Małopolskiej". Opis tych wydarzeń nie powinien przekraczać 4 tysięcy znaków, a winien on być opatrzony zdjęciami i materiałem ilustracyjnym.

- Nie muszą to być zdjęcia przedstawiające wydarzenia sprzed stu lat - wyjaśnia Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzysznia Gmin i Powiatów Małopolski. - Równie cenne są współczesne fotografie śladów pamięci tamtych wydarzeń, a więc pomników, czy tablic pamiątkowych.

Publikacja materiałów jest bezpłatna. Należy je przesyłać do 1 czerwca na adres: 100lat.malopolska@gmail.com.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...