Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Najpierw nauka, potem degustacja. Dzień otwarty w PZS

14 marca 2019 r.

 

Degustacją bezalkoholowych drinków i znakomitych dań przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zakończył się Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie.

Uczestniczyli w nim gimnazjaliści i ósmoklasiści szkół z Muszyny, Muszyny-Folwarku, Powroźnika, Krynicy-Zdroju i Tylicza. W atrakcyjny sposób przedstawiono im ofertę edukacyjną LO i Technikum. Prezentację na temat matematyki, wykładanej w tej szkole na poziomie rozszerzonym, przedstawili wykładowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, z którą PZW współpracuje. Wysoki poziom nauki daje absolwentom muszyńskiej szkoły możliwość studiowania na Akademii, zaliczanej do najlepszych uczelni w kraju. Co roku uczniowie biorą udział w Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH.

Goście obserwowali doświadczenia chemiczne i fizyczne, brali też udział w ćwiczeniach z języków obcych, wykorzystując cyfrowe narzędzia wspomagające naukę, takie jak kahoot czy quizlet.

Nie zabrakło też prezentacji przedmiotów humanistycznych, w tym języka polskiego i historii. Młodzież wysłuchała m.in. wykładów na temat historycznych i współczesnych typów broni.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...