Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody dla zasłużonych twórców z Sądecczyzny

25 października 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak nagrodził dziś zasłużonych działaczy kultury z Sądecczyzny. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk.

Starosta wręczył nagrody trójce twórców, którzy nie mogli wziąć udział w obchodzonym 16 października Sądeckim Dniu Kultury i Sportu. Podczas uroczystej gali wyróżniono wówczas specjalnymi nagrodami starosty kilkunastu artystów i animatorów kultury.

Dziś nagrody odebrali:

Barbara Paluch – poetka i artystka plastyk z Piwnicznej-Zdroju. Autorka wielu tomików wierszy oraz książek dla dzieci. Pisze w języku literackim oraz gwarze górali nadpopradzkich i pogórzan. W tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

Anna Radzik – założycielka młodzieżowego zespołu teatralnego w Binczarowej (jest jego reżyserką i scenografem). Od lat działa na rzecz upowszechniania kultury w gminie Grybów.

Starosta przyznał też nagrodę Krynickiemu Towarzystwu Fotograficznemu, które obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Przez te lata skupiało ono ponad 370 osób, przygotowało 705 wystaw zbiorowych i indywidualnych, przeprowadziło 496 konkursów i zorganizowało 100 plenerów fotograficznych. W imieniu KTF nagrodę odebrał prezes Juliusz Jarończyk.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...