Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nadzór nad lasami w rękach fachowców

9 stycznia 2019 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło spotkali się dziś z nadleśniczymi nadleśnictw Nawojowa, Gorlice, Piwniczna i Stary Sącz.

Podpisano umowy na dalsze wykonywanie przez nadleśnictwa nadzoru nad lasami, które nie są własnością skarbu państwa. W przypadku powiatu nowosądeckiego są to obszary o łącznej powierzchni ponad 28,5 tys. hektarów.

- Umowy są podpisywane już po raz dwudziesty pierwszy i wierzę, że ta współpraca będzie miała charakter ciągły - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Powierzamy nadzór nad lasami fachowcom.

Na ten cel w tym roku przeznaczonych zostanie 400 tys. zł. Starosta Marek Kwiatkowski podkreślił, że są to dobrze wydane pieniądze. Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna Stanisław Michalik zwrócił uwagę na bardzo dobrą współpracę ze Starostwem. Podkreślił, że właściwa gospodarka leśna sprzyja dużej różnorodności zwierzyny, występującej w lasach na Sądecczyźnie. Dodał, że prócz powszechnych gatunków świetnie czują się w sądeckich lasach także znacznie rzadziej występujące zwierzęta.

- Rośnie populacja rysia i głuszca - wyliczał Stanisław Michalik. - Świetnie czują się tutaj także m.in. orły przednie, bociany czarne czy puchacze.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...