Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Młodzi Niemcy na praktyce w sądeckich firmach

5 października 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dziś z koordynatorem praktyk zawodowych oraz trzema uczniami Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Unnie. Niemiecka młodzież przez trzy tygodnie będzie odbywała praktyki w nowosądeckich firmach Dako i Fakro.

- Powiat Unna jest naszym partnerem od przeszło dwudziestu lat - podkreśla starosta Marek Pławiak. - Mamy bardzo bliskie, przyjacielskie relacje. Cieszę się, że kolejni uczniowie z Unny będą odbywać praktyki w znanych sądeckich firmach.

Niemiecki powiat Unna jest partnerem powiatu nowosądeckiego od 2002 r. Początki partnerskich kontaktów sięgają jednak pilotażowej Sądeckiej Strefy Usług Publicznych. Wtedy, bazując na wymianie doświadczeń samorządowych i administracyjnych, w 1997 r. podpisano "Akt o zawarciu partnerskich i przyjacielskich stosunków". Obecnie owo partnerstwo polega m.in. na wymianie młodzieży i praktykach zawodowych. Finansowane są one z unijnego programu Erasmus+ (wcześniej z programu Leonardo da Vinci). Od 2002 r. uczniowie Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Unnie co roku odbywają praktyki w sądeckich firmach. To głównie młodzież kształcąca się w dziedzinie logistyki.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...