Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Młodzi aktorzy z nagrodami

14 maja 2018 r.

Ponad 200 młodych aktorów zaprezentowało się podczas XXIII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Dzisiaj starosta i wicestarosta Antoni Koszyk wręczali nagrody najlepszym grupom teatralnym.

- Gratuluję wszystkim, którzy mieli odwagę i zaprezentowali swoje umiejętności na scenie – mówił starosta Marek Pławiak wręczając nagrody. – Cieszę się, że rozwijacie swoje pasje, ćwiczycie pamięć ucząc się tekstów na pamięć i poszerzacie swoją wiedzę z zakresu literatury i kultury. Mam nadzieję, że będziecie kontynuować tę przygodę z teatrem, i kto wie – może kiedyś zobaczymy was na deksach prawdziwych polskich teatrów. Dziękuję tez opiekunom, którzy również włożyli sporo pracy w przygotowanie was do występów. Życzę powodzenia.

Jury w składzie: Renata Burzyńska, Jarosław Kuśnierz, Anna Zając-Bieńskowska i Kinga Zbozień postanowiło przyznać I miejsce Grupie Teatralnej „Hokus pokus” z Niepublicznego Przedszkola DANAPIS w Nowym Sączu oraz Grupie Teatralnej „Niedogadani” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej.

II miejsce przyznano Grupie Teatralnej „Akademia Ramsa” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu oraz Szkolnemu Kołu Recytatorsko-Teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej.

III miejsce zajęła Grupa Teatralna „Pegaz” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i Koło Teatralne „Gdybuśki” ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Wyróżnienia otrzymali: GT „Berecik” z GOK w Łącku, GT „Teatr uśmiechu” z SP nr 18 w Nowym Sączu, GT „Tragiko” z SP nr 1 w Grybowie oraz Teatrzyk Szkolny „Baj” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąclowej.

Imprezę przygotowali pracownicy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu pod czujnym okiem dyrektora Krzysztofa Szewczyka.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...