Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Minister spotkał się z samorządowcami i biznesmenami

4 czerwca 2018 r.

O możliwościach wzmocnienia rozwoju Sądecczyzny i wspierania przedsiębiorców w ich ekspansji na rynki europejskie rozmawiano dziś w sądeckim ratuszu podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza. W posiedzeniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Z samorządowcami i przedsiębiorcami spotkał się Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju. Wspomniał on m.in. o wprowadzonej przez rząd polityce zrównoważonego rozwoju. Mówił też o tzw. konstytucji dla biznesu, czyli zmianie przepisów, mających ułatwić działalność przedsiębiorcom.

- Sądecczyzna jest miejscem szczególnym, bowiem mieszka tutaj najwięcej milionerów w Polsce, w stosunku do liczby mieszkańców - przypomniał minister Kwieciński. - Prowadzą oni firmy, które stały się już nie tylko polskimi, ale też światowymi markami. Napotykają jednak trudności, wchodząc na rynki europejskie. Chcemy pomóc im przezwyciężyć te kłopoty.

Minister podkreślił, że wyjeżdża w teren, by porozmawiać bezpośrednio o problemach dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli m.in. radni wojewódzcy Grzegorz Biedroń i Witold Kozłowski. Obecny był także przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...