Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mamy nową parę królewską!

13 lutego 2018 r.

Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Nowym Sączu odbył się XVIII Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy Radość Wasza Radość Nasza. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Karnawałowy bal dla najmłodszych organizuje Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi na czele z Arturem Czerneckim. Dzisiaj dzieci tańczyły przy muzyce zespołu Straży Granicznej, została też wybrana Królowa i Król Balu, a także Miss Baby sponsorów i mediów. Nie zabrakło zabaw i konkursów z nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali lody ufundowane przez braci Koral.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak również wybrał królową i króla. Królową została Nikola Czyżycka, a królem – Antoś Malaga. Dzieci zostały zaproszone na spotkanie w Starostwie Powiatowym.


- Takie spotkania integracyjne są bardzo potrzebne - mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że mogę w nich brać udział. Widziałem, jak podczas balu dzieci zdrowe i niepełnosprawne bawiły się wspólnie i nawiązywały przyjaźnie. To uczy tolerancji, a w dorosłym życiu skutkuje niesieniem pomocy ludziom potrzebującym. Gratuluję Panu Arturowi tej inicjatywy. Zawsze może liczyć na moje wsparcie.

Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej dzieci. Każde z nich musi być przebrane za postać z bajki lub wymyślić swoją własną kompozycję.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość poznania broni, którą posługuje się  Straż Graniczna i zdejmowanie odcisków linii papilarnych przez policjantów.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...