Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mamy kolejne 3 miliony na drogi!

24 kwietnia 2018 r.

Jest kolejna świetna informacja dla mieszkańców Sądecczyzny! Władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały ponad 3 miliony złotych na odbudowę dróg. Tym razem pieniądze zostaną zainwestowane na drogach powiatowych przebiegających przez gminę Korzenna.

- Nasze starania przynoszą dobre skutki! – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem, który poinformował mnie o przyznaniu promesy na dwie inwestycje. Z pieniędzy otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi zostanie wyremontowana droga powiatowa Korzenna – Jasienna – Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Inwestycje mają być zakończone w tym roku.

W najbliższym czasie starosta odbierze z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę potwierdzającą tę decyzję.

- Dziękuję wojewodzie za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda jest nam bardzo przychylny, dba o Sądecczyznę i jej mieszkańców – mówi starosta Marek Pławiak. - Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich dwóch tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). Promesa – 3,2 miliona złotych.

I dzisiejsza informacja o promesie na ponad 3,2 miliona złotych na odbudowę dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Korzenna.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...