Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Laury dla redaktora Stanisława Śmierciaka

24 września 2018 r.

Gościem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka był dzisiaj redaktor Stanisław Śmierciak – dziennikarz, który 47 lat przepracował w „Gazecie Krakowskiej” i niedawno przeszedł na emeryturę. Starosta dziękował mu za lata pracy, promowanie Sądecczyzny i informowanie mieszkańców o najważniejszych sprawach dla regionu.

- Stanisław Śmierciak to legenda sądeckiego dziennikarstwa – mówi starosta Marek Pławiak. - Z wielkim niedowierzaniem przyjąłem informację, że kończy aktywne dziennikarskie życie zawodowe i odchodzi na emeryturę. Trudno mi sobie wyobrazić sądeckie media bez jego tekstów i zdjęć. Wiele z nich zmieniało regionalną rzeczywistość i wpłynęło na kształtowanie ludzkich postaw. Cieszę się, że Pan Stanisław nie zrywa jednak całkowicie kontaktów z redakcją i nadal będzie można czytać jego teksty i oglądać zdjęcia.

Zwracając się do red. Stanisław Śmierciaka powiedział:

- Dla młodych adeptów dziennikarstwa był Pan wzorem pracowitości i konsekwentnego poszukiwania ciekawych informacji, a dla samorządowców - człowiekiem, który nigdy nie biegał ślepo za sensacją, ale zawsze podążał za prawdą. W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowosądeckiego dziękuję Panu za lata służby dla Sądecczyzny. Zawód dziennikarza jest bardzo trudny i wymaga powołania. Pan z pewnością je ma. Życzę zdrowia i realizacji zamierzonych celów.

Stanisław Śmierciak nadal współpracuje z „Gazetą Krakowską”, a jego zdjęcia można oglądać w internetowym wydaniu gazety.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...