Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Koniec wojny nie przyniósł od razu pokoju

8 maja 2018 r.

 

Członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wziął dziś udział w sądeckich obchodach 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza św. w kaplicy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Starym Cmentarzu. Stamtąd poczty sztandarowe przemaszerowały przed Sądecką Pietę, upamiętniającą ofiary wojny 1939-45. Wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech przypomniał, że jej zakończenie nie oznaczało pokoju. W Polsce wojna trwała bowiem nadal. Tym straszniejsza, że bratobójcza. Podkreślił, że trzeba stale dbać o pokój, który nie jest nam dany raz na zawsze.

Odczytano Apel Poległych. Przywołano w nim Polaków, którzy zginęli na wszystkich frontach II wojny światowej. Wspomniano też ofiary obozów koncentracyjnych, wywózek na Sybir, bestialsko pomordowanych w Katyniu, torturowanych w nazistowskich i stalinowskich katowniach.

Po Apelu Poległych delegacje władz miasta i powiatu, a także organizacji kombatanckich i służb mundurowych złożyły wiązanki kwiatów pod Pietą. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...