Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kierowcy już się nie kłócą, a piesi są bezpieczni

12 lipca 2018 r.

Sporo dzieje się na drogach w pobliżu Jeziora Rożnowskiego i to w pozytywnym znaczeniu. Turyści już mogą bezpiecznie dojechać nad ten akwen wodny wyremontowany trasami, a piesi – bez obaw poruszać się po nowych chodnikach. Wszystko za sprawą inwestycji zleconych i sfinansowanych przez władze Powiatu Nowosądeckiego.

W gminie Łososina Dolna został wybudowany chodnik na ponad 600-metrowym odcinku w ciągu drogi powiatowej Witowice – Rożnów. Z budżetu Powiatu przeznaczono na ten cel ponad 536 tysięcy złotych.

- W ubiegłym roku Powiat wybudował ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku kolejne 600 metrów. Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo, a w tym miejscu jest to szczególnie ważne. W okresie letnim tą drogą przejeżdżają setki samochodów jadących nad Jezioro Rożnowskie. W ubiegłym roku zdecydowałem wraz z Zarządem Powiatu o budowie chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne - Rożnów, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową numer 75 w Witowicach Dolnych do drogi łączącej Witowice Górne z Tropiem - prowadzącej do kładki dla pieszych przez rzekę Dunajec – mówi starosta Marek Pławiak. - Przypomnę tylko, że przed mostami w Witowicach i Rożnowie została w ubiegłym roku zamontowana sygnalizacja świetlna, która znacznie usprawniła ruch. Kierowcy już się nie denerwują i nie dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Obiecałem tę inwestycję mieszkańcom i turystom – teraz bardzo dobrze im służy.

Po chodniku mogą już także spacerować mieszkańcy Rąbkowej i turyści poruszający się w tamtym rejonie. Chodnik powstał przy trasie Tęgoborze – Tabaszowa – Tęgoborze Just, a koszt jego budowy to 160 tysięcy złotych. Gmina dołożyła 80 tysięcy złotych.

W Rożnowie (gmina Gródek nad Dunajcem) trwa budowa długiego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Wytrzyszczka – Tropie – Bartkowa Posadowa. Wartość prac wyceniono na ponad 477 tysięcy złotych. Gmina dołożyła ponad 238 tysięcy złotych. Budowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku.

- Kończą się też prace przy przebudowie drogi powiatowej Sienna – Siedlce w miejscowości Jelna – dodaje starosta Marek Pławiak. – Inwestycja obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni wraz z poboczem, ale także budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową. Prace pochłoną ponad milion złotych.

Do tej inwestycji Powiat Nowosądecki dopłaca ponad 188 tysięcy złotych. Zadanie jest realizowane przez gminę Gródek nad Dunajcem z udziałem środków Unii Europejskiej. Wkład własny zapewnia gmina oraz Powiat Nowosądecki.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...