Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Karpacki Oddział świętował w Tarnowie

4 czerwca 2018 r.

Dzisiaj Karpacki Oddział Straży Granicznej obchodził XXVII rocznicę powstania. Uroczystości odbyły się na tarnowskim Rynku. Wziął w nich udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Po mszy św. w bazylice, na płycie Rynku w Tarnowie odbył się uroczysty apel z okazji XXVII powstania Straży Granicznej.

- Na ręce Pana Komendanta pułkownika SG Stanisława Laciugi składam serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z okazji 27. rocznicy powstania waszej formacji. Swoją pracą ofiarnie służycie niepodległej Ojczyźnie, dbając o bezpieczeństwo Polaków. Stanowicie wzór profesjonalizmu i skuteczności – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak.  - Dziękuję Wam również za dobrą współpracę z samorządem powiatowym. Z okazji Jubileuszu życzę służącym i pracującym w Karpackim Oddziale Straży Granicznej samych sukcesów zawodowych, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i mianowania na wyższe stopnie. Pożegnano też dzisiaj uroczyście ppłk. SG dra hab. Stanisława Strączka – wieloletniego dyrygenta Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który przeszedł na emeryturę.

W uroczystości wzięli udział m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz przedstawiciele służb mundurowych i inspekcji współdziałających z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Na zakończenie uroczystości, Orkiestra Reprezentacyjna SG i funkcjonariusze KOSG dali pokaz musztry.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...