Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Inwestycje w oświacie i zmiany składu rad społecznych szpitala i pogotowia

8 lutego 2019 r.

 

Kontynuacja inwestycji oświatowych, poprawa infrastruktury drogowej i sprawozdanie z wykonania zadań powiatu w zakresie ochrony zabytków – to część tematów, z jakimi zapoznali się radni podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Przypomniał on o powołaniu na stanowiskio sekretarza Powiatu Moniki Dziedziny, która wcześniej kierowała Biurem Rady i Zarządu. Wspomniał o podpisaniu umowy z 56 szkółkami ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 205 tys. zł. Starosta poinformował także o ogłoszonych pod koniec stycznia konkursach dla organizacji pozarządowych. Na ten cel zabezpieczono 284 tys. zł.

- Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są prace związane z rozbudową hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Całkowita wartość tej inwestycji przekracza pięć milionów złotych. Termin zakończenia budowy zaplanowano na koniec września 2019 roku.

Starosta wspomniał m.in. o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej drogi powiatowej Wielogłowy-Ubiad i złożeniu wniosku o dofinansowanie przebudowy mostu w Moszczenicy Niżnej.

- W oparciu o opracowaną w latach 2017-2018 dokumentację projektową PKP PLK S.A. przystąpiły do przebudowy wiaduktu w Ptaszkowej - dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2019 roku. Wartość robót to blisko siedem milionów złotych.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z wykonania w 2018 r. zadań związanych z ochroną zabytków i podjęli uchwałę określającą plan pracy komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego. Zdecydowali też o tym, którzy radni będą reprezentować Powiat w radzie społecznej szpitala w Krynicy-Zdroju oraz dokonali zmian w składzie osobowym rady społecznej Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

W sesji uczestniczyli poseł Józef Leśniak i radna wojewódzka Marta Mordarska.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...