Zakończył się III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Żywioły- Ziemia", nad którym patronat honorowy sprawował starosta nowosądecki Jan Golonka...
Zakończył się III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Żywioły- Ziemia", nad którym patronat honorowy sprawował starosta nowosądecki Jan Golonka. Jak co roku nad przebiegiem konkursu organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu czuwał dyrektor Józef Puścizna.
Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami jury konkursowe w składzie: Małgorzata Tarsa - Bielak - plastyk, Anna Zając - Bieńkowska - instruktor plastyki w PMDK Stary Sącz, Renata Setlik - instruktor plastyki w PMDK Stary Sącz, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix- Maja Wąchała - lat 14 - Gimnazjum w Barcicach
Nagrodę Starosty- Małgorzata Leśnicka - lat 19 - Zespół Szkół Zawodowych w Starym Sączu
W kategorii wiekowej 4 - 7 lat nagrody:
I miejsce Justyna Job - lat 7 - Szkoła Podstawowa w Obidzy
II miejsce Kinga Marmol - lat 7 - Szkoła Podstawowa w Piątkowej
III miejsce Karolina Leśniak - lat 7 - Szkoła Podstawowa w Piątkowej
Julia Barnach - lat 5 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Hubert Łukasik - lat 7 - Szkoła Podstawowa w Piątkowej
Wyróżnienia:
Jakub Tokarczyk - lat 7 - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Damian Budnik - lat 7 - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Kamila Borkowska - lat 6 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Sabina Motawa - lat 7 - Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Łącku
Jakub Kachniarz - lat 7 - Szkoła Podstawowa w Piątkowej
Olga Bieńkowska - lat 7 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Grzegorz Parais - lat 7 - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Aniela Janik - lat 7 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Weronika Krogulska - lat 7 - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Oliwia Cebula - lat 7 - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu
Jakub Adamek - lat 7 - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
W kategorii wiekowej 8 - 11 lat nagrody:
I miejsce Kamil Ruchała - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Małgorzata Rucka - lat 11 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy Zdroju
II miejsce Aleksander Jawor - lat 8 - Szkoła Podstawowa w Łącku
Dominik Trybuch - lat 10 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
III miejsce Weronika Rosiek - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Jarogniew Barciszewski - Kozioł - lat 9 - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Wyróżnienia:
Kinga Cięciwa - lat 10 - Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach
Klaudia Lizoń - lat 11 - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Obidzy
Łukasz Kiklica - lat 8 - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Obidzy
Paulina Słabaszewska - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Maszkowicach
Monika Dyrlaga - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Jan Adamek - lat 8 - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Laura Jasińska - lat 8 - Szkoła Podstawowa w Piątkowej
Maria Gołąb - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Adam Mordarski - lat 11 - Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Aleksandra Kozak - lat 10 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Jakub Firlej - lat 9 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Nicole Wideł - lat 9 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Aleksandra Jamrozowicz - lat 11 - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piwnicznej Zdroju
W kategorii wiekowej 12 - 15 lat nagrody:
I miejsce Kacper Zieliński - lat 13 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Edyta Cisoń - lat 13 - Gimnazjum w Siedlcach
II miejsce Marta Skut - lat 15 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Paulina Kędzierska - lat 13 - Gimnazjum Nr 2 w Nowym Sączu
Natalia Zając - lat 12 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Agnieszka Kulig - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu
III miejsce Klaudia Biel - lat 13 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Adrian Sobieraj - lat 14 - Gimnazjum w Brzeznej
Wyróżnienia:
Justyna Biel - lat 13 - Gimnazjum w Gołkowicach Górnych
Natalia Zając - lat 12 - Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Adrian Ogorzałek - lat 13 - Zespół Szkół w Mogilnie
Justyna Mróz - lat 15 - Zespół Szkół w Marcinkowicach
Maciej Piekarz - lat 15 - Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
Maria Kurzeja - lat 15 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Natalia Fiut - lat 14 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Justyna Rostocka - lat 15 - Gimnazjum w Barcicach
Justyna Laurosiewicz - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy Zdroju
Piotr Biegan - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu
Monika Kunicka - lat 15 - Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
Karolina Bodziony - lat 13 - Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Podegrodziu
Karol Lis - lat 13 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Alicja Wójcik - lat 12 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Justyna Hojnor - lat 13 - Szkoła Podstawowa w Trzycierzu
Marta Bober - lat 13 - Gimnazjum w Gołkowicach Górnych
Patrycja Słaby - lat 13 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Sączu
Daria Kruczek - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamionce Wielkiej
Agnieszka Lewandowska - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy Zdroju
Patrycja Nowak - lat 12 - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Krynicy Zdroju
W kategorii wiekowej 16 - 21 lat nagrody:
I miejsce Adam Śliwa - lat 16 - Gimnazjum Nr 2 w Nowym Sączu
Patrycja Myrda - lat 16 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
II miejsca Ewelina Ogorzały - lat 16 - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu
Dominika Fedko - lat 16 - II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu
III miejsce Magda Barcik - lat 17 - Internat Międzyszkolny w Starym Sączu
Wyróżnienia:
Patrycja Baziak - lat 17 - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starym Sączu
Ilona Gabryś - lat 17 - Internat Międzyszkolny w Starym Sączu
Karolina Ogonowska - lat 17 - Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Patrycja Myrda - lat 16 - II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Nowym Sączu:
Nagrody:
Agnieszka Węglik - lat 18
Halina Fedko - lat 21
Sandra Bieluń - lat 16
Wyróżnienia:
Agnieszka Mrzygłód - lat 13
Elżbieta Cabak - lat 17
Patrycja Przybyłowicz - lat 21
Izabela Wąchała - lat 17
Magdalena Wolak - lat 17
Anna Zarotyńska - lat 20
Patrycja Syktus - lat 14
Bernadetta Nędza - lat 15
Sylwester Majerski - lat 10
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki: maskotki, kredki, farby oraz słodycze, które wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Górka, radny Józef Gomółka oraz dyrektorzy Zbigniew Czepelak i Józef Puścizna.
Opracowanie: AM BS