Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Honory dla pułkowników

12 lipca 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z płk. SG Markiem Kitą i ppłk. SG dr. hab. Stanisławem Strączkiem. Obaj odchodzą na emeryturę. Za ich dotychczasową służbę i współpracę z władzami Powiatu Nowosądeckiego, starosta wyróżnił ich Złotym Jabłkiem Sądeckim. Obaj panowie otrzymali również okolicznościowe grawertony.

- Z okazji pożegnania z mundurem składam Panu serdeczne podziękowania za dobrą współpracę z władzami samorządowymi Powiatu Nowosądeckiego oraz wkład w budowanie systemu bezpieczeństwa w regionie – mówił starosta do płk. SG Marka Kity, naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Pańska fachowość i profesjonalizm doskonale sprawdziły się we współdziałaniu z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, 
zwłaszcza w czasie klęsk żywiołowych i Powiatowych Ćwiczeń Obronnych. Życzę Panu dużo zdrowia, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mam również nadzieję, że będziemy mieć jeszcze wiele okazji do współpracy w działaniach na rzecz mieszkańców Sądecczyzny.

Grawerton i Złote Jabłko Sądeckie otrzymał także ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek - naczelnik i I kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

- Dziękuję Panu za dobrą współpracę z władzami Powiatu Nowosądeckiego oraz wkład w promocję Sądecczyzny w Polsce i na świecie. Pański talent, zaangażowanie i pracowitość dla wielu młodych ludzi stały się wzorem postawy żołnierza-artysty – mówił starosta Marek Pławiak.

Starosta wręczał honorowe odznaczenie wraz z członkiem Zarządu Marianem Rybą.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...