Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Hejnaliści zadmą w rogi na sądeckim Rynku

6 czerwca 2017 r.

Tego jeszcze nie było! 350 hejnalistów zagra na rogach na płycie sądeckiego Rynku! Okazją będzie XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, którego współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i miasto Nowy Sącz.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu, na której obecny był starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż oraz szefowie Polskiego Związku Łowieckiego.

- Współpracujemy z Polskim Związkiem Łowieckim od ubiegłego roku – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – W naszej szkole w Muszynie zorganizowaliśmy imprezę „Dzikie smaki”. W tym roku odbędzie się jej druga edycja. Cieszę się, że mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli poznać zwyczaje łowczych i myśliwych oraz ich kulturę. Wszystkich zapraszam 16 i 17 czerwca na sądecki Rynek!

Sądeczanie będą mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale również degustować i kupić dziczyznę. Można też będzie bezpłatnie spróbować swoich sił na strzelnicy multimedialnej, a także obejrzeć pokaz psów myśliwskich i ptaków łowczych. Wieczorem zagra zespół Lachersi i odbędzie się galowy koncert muzyki myśliwskiej. Nie zabraknie też Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Organizatorami festiwalu są: Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Małopolskiego, Powiat Nowosądecki i Miasto Nowy Sącz.

W ramach festiwalu odbędą się:

- XXII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (16.06.2017 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (17.06.2017 r.). W konkursie mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2016 roku. Natomiast udział solistów z województwa małopolskiego - bez ograniczeń ilościowych.

- XVIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (17.06.2017 r.). W klasie MB wprowadza się utwór obowiązkowy, którym jest kompozycja Krzysztofa Kadleca pt. „Na cześć Adama hrabiego Stadnickiego”, natomiast w klasie MEs – utworem obowiązkowym jest kompozycja Karola Kroskowskiego pt. „Leśna fantazja - część III Andante”.

- Konkurs na najlepsze wykonanie „Hejnału XXII OFMM – Nowy Sącz 2017” (17.06.2017 r.).

- IV Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich (17.06.2017 r.).

- Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.

Szczegółowe informacje, w tym „Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” i „Regulamin konkursu muzyki myśliwskiej” oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Nowym Sączu dostępne są na stronie internetowej  http://muzyka.mysliwska.pl/wydarzenia/2017/xxii-ogolnopolski-festiwal-muzyki-mysliwskiej-nowy-sacz-2017

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...