Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Gaszą pożary od 70 lat

1 lipca 2018 r.

Dzisiaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej obchodzili jubileusz 70-lecia powstania swojej jednostki. W prezencie od starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka otrzymali promesę na 5 tysięcy złotych.

To nie jedyny prezent. Starosta uhonorował też strażaków – ochotników Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymali druhowie: Kazimierz Pawłowski, Stefan Salabura, Kazimierz Jasnos,  Władysław Sromek i Eugeniusz Pawłowski.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: druh Daniel Salabura i druh Paweł Salamon.

- Wręczam te odznaczenia z okazji Jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej w podziękowaniu za pracę społeczną, ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak. – Jesteście zawsze pierwsi na miejscu różnych zdarzeń, a bliskość drogi numer 75 sprawia, że jest ich sporo. Niesiecie pomoc i szkolicie się cały czas. Gratulując jubileuszu, życzę dużo sił w tej niełatwej służbie i bezpiecznych powrotów do domu.

Prezes OSP Łososina Dolna Andrzej Pawłowski otrzymał od starosty promesę na 5 tysięcy złotych. To dofinansowanie do zakupu potrzebnego sprzętu.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Arkadiusz Mularczyk, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, przewodniczący RPN Zygmunt Paruch oraz komendant miejski PSP st. bryg. inż. Waldemar Kuźma wraz z zastępcą st. bryg. inż. Pawłem Motyką. Stawili się też strażacy tworzący OSP w Łososinie i mieszkańcy gminy.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...