Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Diamentowy jubileusz księdza patrioty

29 czerwca 2018 r.

W Gołkowicach Górnych świętowano dziś diamentowy jubileusz 60-lecia posługi kapłańskiej ks. kanonika Stefana Tokarza. Ofiarnej pracy duszpasterskiej gratulowali kapłanowi członek Zarządu Powiatu Marian Ryba i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka.

Marian Ryba wręczył ks. Stefanowi Tokarzowi medal "Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej", przyznany 18 czerwca przez Radę Powiatu Nowosądeckiego. Kapłan nie mógł być na uroczystej sesji, więc uhonorowano go dziś. W kościele parafii św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach Górnych ustawiła się do niego długa kolejka wiernych. Dziękowali mu za to, że jest ich duszpasterzem już od 41 lat. Swoją wdzięczność za duchowe wsparcie w trudnych chwilach wyraził też poseł Jan Duda.

Ks. kanonik Stefan Tokarz zasłynął jako zdecydowany przeciwnik systemu komunistycznego i patriotyczny kaznodzieja. Nie bał się głośno mówić prawdy, niejednokrotnie z ambony rozbrzmiewała dobitna krytyka komunistycznej rzeczywistości. Służba bezpieczeństwa oraz lokalni funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej wielokrotnie grozili mu aresztowaniem. Nie pozwolił się zastraszyć. Był fundatorem i organizatorem budowy pomnika Ofiar Faszyzmu i Komunizmu w Gołkowicach. Przez wiernych jest szanowany także za otwartość na drugiego człowieka i pomoc najbardziej potrzebującym.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...