Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Czytamy coraz więcej

9 maja 2018 r.

Z okazji Powiatowego Dnia Bibliotekarza w Starym Sączu odbyła się konferencja dla bibliotekarzy. Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wyróżnili pracowników bibliotek działających w Powiecie Nowosądeckim i przyznali im nagrody finansowe.

- Dziękuję za państwa zaangażowanie w  upowszechnianie czytelnictwa na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak. – W uznaniu szczególnych zasług oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza przyznałem nagrody dla czterech wyróżniających się osób. Cieszy mnie fakt, że po małym spodku, od 10 lat czytelnictwo się odradza. Książka coraz częściej jest traktowana jako prestiżowy prezent, a czytelnictwo prezentów książkowych jest dużo wyższe niż w poprzednich latach. Oczywiście ważne jest, żeby cały czas zachęcać dzieci i młodzież do czytania książek i wiem, że bibliotekarze świetnie to robią. Wszystkim wam dziękuję za doskonałą pracę i życzę zapału na kolejne lata.

Nagrody starosty otrzymali: Ewa Durlak – GBP w Grybowie z/s w Stróżach, Janina Igielska – MCKCiE Biblioteka w Grybowie, Agata Jarosz – BP w Krynicy-Zdroju i Barbara Ogórek – GBP w Nawojowej.

Podczas dzisiejszego spotkania, zebrani wysłuchali krótkiego wykładu prof. Jacka Wojciechowskiego - wybitnego bibliotekoznawcy, długoletniego dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i wykładowcy uniwersyteckiego oraz Anny Wiśniewskiej - zastępcy dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W spotkaniu wziął udział m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz bibliotekarki z Powiatu Nowosądeckiego. Nad całością czuwała dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Maria Sosin wraz ze swoimi pracownikami.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...