Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Budynek liceum i hala sportowa są już gotowe

7 czerwca 2018 r.

Dobiegły końca prace budowlane i wykończeniowe przy rozbudowie budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie oraz przy budowie sali gimnastycznej z zapleczem dla uczniów tego liceum. 

- W najbliższych dniach nastąpi odbiór inwestycji – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Obecnie w salach lekcyjnych są montowane tablice szkolne, a wszystkie pomieszczenia są dokładnie sprzątane.

Przypomnijmy, że w ramach programu Rewitalizacji Miasta Grybowa, Urząd Marszałkowski przekaże Powiatowi dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości ponad sześciu milionów złotych. Po otrzymaniu tej kwoty oraz dotacji z Ministerstwa Sportu w wysokości 1,2 mln zł budżetu Powiatu zostanie przekazana tylko kwota 1,5 mln zł. W sumie inwestycja ta pochłonie ponad 9 milionów złotych.

- Planując powiatowe inwestycje zawsze staramy się, aby pozyskać środki zewnętrzne i nie obciążać budżetu Powiatu – tłumaczy starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że inwestycja w Grybowie dobiegła końca i od nowego roku szkolnego młodzież będzie się uczyła w nowoczesnym budynku. Co ważne – będzie też miała gdzie rozwijać swoje pasje sportowe. To wielka zmiana dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Mam nadzieję, że to zachęci gimnazjalistów do skorzystania z oferty naszego liceum – do 12 czerwca trwa jeszcze nabór do szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...