Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Będzie współpraca z Francuzami?

5 lutego 2018 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym gościła delegacja miasta Vernon. Przedstawiciele francuskiego samorządu chcą nawiązać kontakty partnerskie z Powiatem Nowosądeckim.

- Wraz z wicestarostą Antonim Koszykiem spotkałem się z przedstawicielami miasta Vernon podczas pobytu we włoskiej Massie – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Francuzi są partnerami Włochów i zainteresowali się Sądecczyzną. Podczas tej wizyty prowadzimy wstępne rozmowy na temat współpracy. Nie jest jednak wykluczone, że Ziemia Sądecka będzie miała kolejnego partnera, a co za tym idzie – nasza branża turystyczna, przedsiębiorcy i uczniowie będą mogli „podbijać” kolejny europejski rynek.

Radna miasta Vernon Natalie Roger jest w tamtejszym samorządzie odpowiedzialna za współpracę międzynarodową, natomiast Bernard Wiatr jest przedstawicielem władz, lekarzem i tłumaczem.

Podczas kilkudniowego pobytu na Sądecczyźnie, goście zwiedzą m.in. Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro, Krynicę-Zdrój,  Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach czy kościół w Tropiu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...