Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Będzie nowy asfalt w Jelnej!

8 marca 2018 r.

Dzisiaj w Jelnej została podpisana umowa na realizację II etapu remontu drogi wraz z budową chodników i kanalizacji deszczowej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki. Przetarg wygrała firma „Fedko” i to właśnie z jej właścicielem została oficjalnie podpisana umowa.

- W 2016 roku zawarliśmy porozumienie z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem w sprawie przekazania mu zarządzania drogą powiatową Sienna - Siedlce na odcinku blisko trzech kilometrów od Siennej w kierunku Jelnej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Pozwoliło do wójtowi uzyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 na przebudowę tej drogi.

Wartość całej inwestycji to 2.890.271,15 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE w ramach PROW - 1.809.968 zł, udział powiatu 455.000 zł i z budżetu gminy 625.303 zł.

Zadanie jest realizowane w II etapach, w latach 2017 – 2018.

- W ramach pierwszego etapu wykonano nową nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku, ponad kilometr chodników, przejścia dla pieszych, kanalizację deszczową, odwodnienie drogi, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdów publicznych i indywidualnych – tłumaczy starosta Marek Pławiak.

Pierwotny zakres robót został rozszerzony o likwidację tzw. przełomów w jezdni. Łączna wartość dodatkowych prac to 129 355,39 zł. Prace przy I etapie realizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Obecnie gmina uzyskała wymagane zezwolenie i przystępuje właśnie do realizacji II etapu inwestycji w Jelnej.

- Zarząd Powiatu przeznaczył na tę inwestycję ponad 188 tysięcy złotych – mówi starosta Marek Pławiak. – Ponadto w tym roku przekażemy gminie 25 tysięcy złotych na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania drogi.

W ubiegłym roku przekazano na ten cel z budżetu powiatu ponad 23 tysiące złotych.

- Bardzo dobrze układa nam się współpraca ze starostą Markiem Pławiakiem – mówił wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz. – Dzięki jego wsparciu, mieszkańcy mogą korzystać z nowych dróg i chodników. Ruch jest coraz większy i chodzenie poboczami, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo niebezpieczne. Dzięki prowadzonym inwestycjom, mieszkańcy gminy i turyści mogą poruszać się bezpiecznie.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...