Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

4 miliony złotych na drogi!

12 kwietnia 2018 r.

Wiele starań i spotkań na szczeblu wojewódzkim i ministerialnym przyniosło teraz zamierzony skutek. Władze Powiatu Nowosądeckiego otrzymały promesę na odbudowę zniszczeń powodziowych z 2010 roku! Wśród zadań, które będą realizowane ze środków przyznanych z MSWiA znalazła się m.in. droga w Suchej Strudze, którą wody Popradu niemal całkowicie zniszczyły osiem lat temu.

- Otrzymaliśmy blisko cztery miliony złotych – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – To doskonała informacja dla mieszkańców gminy Rytro. Długo wyczekiwana przez nich inwestycja wreszcie dojdzie do skutku! Z przyznanych nam pieniędzy wyremontujemy także drogę we Florynce. Prace w obu miejscach ruszą niebawem.

Promesę odebrał wczoraj z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i wojewody małopolskiego Piotra Ćwika – wicestarosta Antoni Koszyk.

- Dziękuję wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda znał te sprawę od wielu lat i sam również zabiegał o odbudowę drogi w Suchej Strudze. Zawsze mogę liczyć na jego zaangażowanie w sprawy Sądecczyzny. Dziękuję także ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachimowi Brudzińskiemu, który przyznał środki - dodaje starosta Marek Pławiak. – Nasze starania trwały długo i z różnych powodów nie otrzymywaliśmy do tej pory dotacji. Byliśmy jednak zdeterminowani i w efekcie, nasze działania doprowadziły do tego, że te inwestycje zostaną zrealizowane.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...