Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

22 miliony złotych dla sądeckiej PWSZ na nowy rok akademicki

5 października 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w uroczystej 21. inauguracji roku akademickiego 2018/19 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Naukę na tej sądeckiej uczelni rozpoczęło 3550 studentów, w tym ponad 1300 na pierwszym roku studiów.

Podczas uroczystości odznaczono medalami resortowymi wyróżniających się nauczycieli akademickich oraz zasłużonych pracowników administracji. Obecny w auli PWSZ doradca ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina wręczył rektorowi uczelni prof. dr. hab. inż. Mariuszowi Cygnarowi symboliczny czek na obligacje państwowe o wartości blisko 22,3 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na cele inwestycyjne. Rektor dokonał też uroczystej immatrykulacji, czyli przyjęcia w poczet studentów, reprezentantów wszystkich sześciu instytutów, funkcjonujących w PWSZ. Wyróżniono w ten sposób studentów, którzy w procesie rekrutacji uzyskali najlepsze wyniki. Prof. Mariusz Cygnar wręczył też puchary za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku akademickim. Nagrodził w ten sposób Klaudię Borek i Sylwię Łukasik – akademickie mistrzynie Polski w tenisie oraz Patrycję Słaby – złotą medalistkę Mistrzostw Europy w Kulturystyce i Fitness.

- Kadrze naukowej i dydaktycznej, wszystkim pracownikom oraz studentom uczelni życzę samych sukcesów i osobistego rozwoju - mówił starosta Marek Pławiak. - Niech to będzie czas twórczej działalności przynoszącej korzyści Sądecczyźnie i Polsce. Jestem przekonany, że nowy rok akademicki będzie kolejnym etapem udanej współpracy uczelni i powiatowego samorządu. Wszyscy możemy bowiem kształtować przyszłość naszego regionu, budować jego rozwój i pomyślność mieszkańców w oparciu o kadrę naukową oraz absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...