Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

100 tysięcy dla młodych rolników!

4 lipca 2018 r.

 

Na 100 tys. zł bezzwrotnej premii mogą liczyć młodzi rolnicy. Wnioski można składać do 30 lipca 2018 r.

O "Premię dla młodych rolników" mogą starać się osoby, które w dniu złożenia wniosku są pełnoletnie i mają nie więcej niż 40 lat, są obywatelami państwa członkowskiego UE, posiadają kwalifikacje do prowadzenia działalności rolniczej i nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed złożeniem wniosku rozpoczęły pracę w gospodarstwie o powierzchni wynoszącej co najmniej hektar użytków rolnych. Zainteresowani powinni też przedstawić biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Wsparcie ma charakter bezzwrotnej premii w wysokości 100 tys. zł, wypłacanej w dwóch ratach. Najpierw rolnik otrzymuje 80 proc. kwoty, a po zrealizowaniu biznesplanu pozostałe 20 proc. Co istotne, wysokość wydatków na inwestycje w środki trwałe musi wynieść co najmniej 70 proc. kwoty pomocy.

Wnioski o przyznanie premii należy składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej. W tym przypadku o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania przesyłki.

Formularz wniosku oraz formularze załączników dostępne na stronie internetowej ARiMR – www.arimr.gov.pl.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...